fbpx

Opalanie natryskowe

Delikatnie przyciemniona opalenizną skóra kojarzy się z atrakcyjnym, zdrowym i wakacyjnym wyglądem. Jednak częste wystawianie skóry na promieniowanie UV i opalanie na solarium mogą powodować jej choroby oraz przedwczesne starzenie. 

Opalanie natryskowe, zwane również Airbrush Tanning, to całkowicie bezpieczna dla zdrowia metoda, dzięki której skóra zyska zdrowo i atrakcyjnie wyglądającą opaleniznę, a dodatkowo zostanie odżywiona i nawilżona. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a osoby o genetycznie bladej skórze mogą korzystać z niego regularnie bez obaw o skutki uboczne lub występujące w przypadku samoopalaczy ciemniejsze plamy na ciele. Z opalania natryskowego mogą korzystać także kobiety w ciąży!

Metoda Airbrush Tanning polega na spryskaniu ciała delikatną mgiełką opalającą, która pokrywa skórę indywidualnie dopasowanym, subtelnym odcieniem brązu, a dodatkowo nawilża i odżywia. Preparat stosowany do opalania natryskowego jest bezpieczny i łagodny dla skóry. Skład wolny od alkoholu i parabenów  zapewnia brak reakcji alergicznych lub podrażnień.  Głównym składnikiem mgiełki jest dihydroksyaceton, czyli bezbarwny cukier. Produkt nałożony na skórę, zaczyna oddziaływać na aminokwasy i w ten sposób delikatnie pobudza stymuluje melaniny. Efekty uzyskane dzięki opalaniu natryskowemu nadadzą skórze zdrowy, atrakcyjny wygląd i zmysłowe, wakacyjne piękno.

Przygotowanie do zabiegu

Skóra w dniu zabiegu powinna być całkowicie sucha i czysta. Co najmniej 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się depilować skóry, nakładać kremów ani wykonywać peelingów. Efekt opalenizny będzie najlepiej widoczny, jeżeli skóra będzie idealnie sucha i bez podrażnień. W dniu zabiegu niewskazane jest również używanie dezodorantu, antyperspirantu oraz perfum. Na opalanie natryskowe najlepiej jest przyjść bez makijażu, z oczyszczoną i osuszoną skórą twarzy oraz w ciemnej bieliźnie i luźnych ubraniach, które nie uszkodzą opalenizny w pierwszych godzinach po zabiegu.

Przebieg opalania natryskowego

Opalanie metodą Airbrush Tanning wykonuje się w gabinecie kosmetycznym w specjalnie przeznaczonej do tego kabinie. Na życzenie klienta, istnieje opcja wykonania zabiegu będąc całkowicie nago, jednak podstawowa opcja zakłada zestaw bielizny lub strój kąpielowy, klapki oraz czepek na włosy. Zabieg wykonuje kosmetyczka, która równomiernie spryskuje ciało preparatem aż do uzyskania pożądanego odcienia brązu. Opalanie natryskowe zazwyczaj trwa od 5 do 15 minut, jednak po aplikacji preparatu należy także odczekać kilka minut, aby opalenizna się utrwaliła.

Po zabiegu

Po opalaniu natryskowym nie powinno się kąpać przynajmniej przez kilka godzin. Podczas pierwszej kąpieli po zabiegu należy bardzo delikatnie umyć skórę mydłem, nie pocierając zbyt mocno i nie używając gąbki. Aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej, zalecane jest częste nawilżanie skóry. Opalenizna powinna utrzymywać się na skórze przez 7-10 dni – po tym czasie, następuje stopniowe zanikanie barwnika.